Sweetpain

Sweetpain

Historie

2004

Červen - kapelu založili kytarista a zpěvák Michal Zvoníček, bubeník Pepa Karas (oba ex Druhej dech), basák Robert Solář (Simona and Witchplanes) a kytarista Petr Smutný (ex jižanská Ohnivá voda, Blaženka). Kapela si dala název SWEET PAIN a začala pracovat na repertoáru stylově na pomezí blues-rocku a jižanského rocku. 
Hudbu skládá Michal, stejně jako většinu výhradně anglických textů, aranže dělá kapela společně. Kapela staví na kytarových riffech s bluesovým a jižanským feelingem, hutné rytmice a osobitém Michalově zpěvu.

Srpen - skupina poprvé vystoupila živě a od té doby hraje pravidelně v pražských i mimopražských klubech a na vybraných akcích.

2005

Květen - kapela natáčí první CD demo-maxi-singl "The Best Of 2005" a oslovuje média.

Červen - SWEET PAIN příležitostně hráje Radio Beat a během téhož roku vychází recenze a profily kapely v hudebních magazínech Muzikus, Rock & Pop a Spark. Kapela se pro svoji profesionalitu a sound stává známá a respektovaná zejména v hudebních kruzích.

2006

Září - vychází profil kapely v Metropolitním Expresu.

2007

Listopad - na bubenické židli střídá Pepu Karase nová posila Vlastimil Moutelík.

2008

Srpen - kapela přibírá klávesistku a zpěvačku Andreu „Áju“ Toušovou (ex Houpací kůň, později Contry Sisters), která společně se stálicí Sylvou Zvoníčkovou (po svatbě v r.2012 příjmením Hájek), dcerou frontmana Michala, zpívá nejen vokály, ale i sólově.

2009

Po odchodu basáka Roberta Soláře kapela dlouho hledá náhradu a téměř nekoncertuje

2010

Leden – konečně přichází nový basák Radan „Radúz“ Jareš (ex Těla). 
Rytmiku podporuje další posila, perkusista Milan „indiánská babička“ Kott.

2011

Červen - skupina vydává první studiové album s názvem „What A Sound“ které je skvěle přijato fanoušky i kritiky.

Červenec – Dališ představuje naše CD a hraje titulní pecku jako host jižanského víkendu na Radiu Beat 

Červenec – známý francouzský moderátor a DJ Luc Brunot, hraje SWEET PAIN ve dvou jižanských internetových rádiích, ozývají se nám fanoušci ze zahraničí

2012

Únor – s SWEET PAIN začíná jako host hrát houslistka Linda Jarošová (ex Country Sisters)

2013

Červen – Radúze, který nadále nemůže dojíždět z Liberce, střídá nový basák Jirka Částka (ex Dilated). Jirka také výborně zpívá.

2014

Květen – kapelu po šesti letech skvělé spolupráce opouští klávesistka a zpěvačka Ája, pro kterou je těžké časově sladit své angažmá v profesionální dívčí kapele (Country Sisters) se SWEET PAIN. Natáčí s námi druhou řadovou desku a nadále s námi bude hrát jen příležitostně, jako host. Symbolicky jsme se s Ájou rozloučili vydařeným koncertem v Hard Rock Cafe Praha.

Květen –  SWEET PAIN slaví deset let od svého založení a vydávají druhé řadové album s názvem „I Believe In Your Lovin‘“. Album se líbí fanoušků a kritikům v zahraničí. Jeho recenze vychází u nás, ve Francii a v Polsku.

2015

Leden –  SWEET PAIN hosty v Dališově pořadu Hurá na jih na Radiu Dixie.

2016

Duben –  SWEET PAIN hosty v pořadu Fajn Rock Music, rozhovor odvysílán na deseti rádiích v ČR

Říjen –  Sylva Hájek bude s kapelou koncertovat jen občas, věnuje se mateřským povinnostem

Listopad –  SWEET PAIN se po třech letech chystají do studia nahrávat své třetí řadové album, které vyjde na jaře 2017

Po 12 letech má kapela za sebou stovky koncertů na festivalech, motorkářských srazech a rockových klubech. I když to není snadná cesta, SWEET PAIN stále staví na vlastní tvorbě. Vlastní repertoár ale prokládá vybranými hudebními klenoty od známých jižanských a bluesových kapel. Nikoliv pro nedostatek vlastních nápadů, ale pro vlastní potěšení a jako lahůdku pro publikum. Skupina SWEET PAIN se stala stálicí tuzemské jižanské scény.

2017

Sweet Pain v nejbližší době nebudou pravidelně koncertovat. Současné okolnosti to bohužel nedovolují. Pokud však bude příležitost, síla a chuť, rádi se opět sejdeme na podiu a zahrajeme jižanskou muziku tak, jak ji máme rádi. Děkujeme vám za vaši nekončící přízeň a těšíme se, až se s vámi zase potkáme!

Keep Southern Rockin‘!